Maminčiny stránky pro Bastienka

Obrázky i povídání, recepty a návody, vše co s mámou podnikáme pro chvíle pohody.

Data, míry,váhy

Narození

Narozen 1. 11. 2006 v 12:37 v nemocnici v Ostravě Vítkovicích. Porodní váha 4200 g a míra 53 cm.

Dne 1.11.2006 v 12:37 se nám v nemocnici v Ostravě Vítkovicích narodil syn Bastien. Protože děťátko bylo otočeno zadečkem dolů a bylo hodně velké, proběhl porod císařským řezem. Jediné co si díky oblbnutí spinální analgezií pamatuji ze sálu, je prohlášení operatérky: "Panenko svatá, jak se tam ten kluk vešel? Vždyť on je veliký jak měsíční miminko!" Měřil 53 cm a vážil 4200 g  a byl v té chvíli největšim miminkem, které v porodnici bylo. Sestřička se ujistila, že jsem se nerozhodla změnit nahlášené jméno a na malou chvíli mi mé novorozeňátko ukázala. Pak ho odnesla umýt, ošetřit a obléct.

Tatínek čekal na chodbě před operačním sálem. Bastienka mu ukázali už oblečeného a zabaleného v zavinovačce, když ho odnášeli na novorozenecké oddělení.

Já musela zůstat ještě 12 hodin na porodním sále na pozorování, dostala jsem několik infuzí a každou chvíli mi chodili měřit tlak. Taky kontrolovali kolik toho vypiju. Přítel byl asi 2 hodiny se mnou, pak ale musel odejít - byl o to slušně ale důrazně požádán porodní asistentkou.

Večer se za mnou ještě zastavila moje mamka a k mému velkému údivu, ji pustili za mnou na sál a dokonce mi na chvíli donesli Bastienka, takže nás mohla mamka vyfotit. Bylo mi celkem líto, že když u mě byl přítel, měla službu jiná sestra, která malého donést odmítla.

V noci mě převezli na lůžkové oddělení a ráno v 9:00 mi poprvé donesli moje miminko k přiložení. Při prvním kojení mi asistovala sestřička a radila, jak na to. Po kojení Bastienka znovu odnesli a přinášeli ho každé tři hodiny k přiložení a protože jsem zatím neměla dost mléka dokrmovali ho mlékem z banky mateřského mléka. U mě zůstal mrňousek až třetí den po narození.

Samozřejmě za námi chodily návštěvy a v tu dobu byl Bastienek u mě. Byl za námi samozřejmě tatínek (první den ještě trošku omámený následkem bouřlivé oslavy synova narození), taky za náma znova přišla babička a můj bratr s partnerkou a nevlastním synem. A taky přítelova exmanželka a má kamarádka s Bastíkovou nevlastní sestřičkou a jejím druhým bratrem.

Domů jsme jeli sanitkou dopoledne v pondělí 6.11.2006 .

Žádné komentáře